Software update aneb jak oblbnout zákazníka - MUJiPOD.cz - Apple iPod, iTunes

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:



iPod

Software update aneb jak oblbnout zákazníka

8. října 2007, 00.00 | Nové iPody jsou na pultech obchodů teprve pár dní a už se "mohou těšit" z updatu firmwaru. Díky němu se však téměř okamžitě objevilo mnoho spekulací nad zájmem společnosti Apple o své zákazníky, zejména ve spojitosti s funkcí Video-Out.

Tak brzký update firmwaru není zrovna dobrou vizitkou. Je totiž zřejmé, že nové iPody byly doslova ušity horkou jehlou a Apple se snaží řešit jejich problémy "za pochodu". Firmware s označením 1.0.2 pro iPody Classic a Nano by jich měl řešit hned několik. Podle společnosti Apple opravuje zejména některé nalezené bugy, problémy se synchronizací kontaktů a kalendáře, plynulost pohybu Cover Flow a zablokovanou funkci Video-Out.




Její zablokování bylo ihned po uvedení nových přehrávačů trnem v oku mnohých odpůrců i příznivců iPodů. Proto se společnost Apple pokusila o zmírnění jejich odporu a prostřednictvím updatu "umožnila" spuštění funkce Video-Out. Bohužel jen na oko. Podmínka připojení kompatibilního příslušenství stále zůstala a tak se oproti předchozí verzi v podstatě nic nezměnilo. Tím nejsmutnější na celé věci je však fakt, který objevil server iLounge. Jeho redaktoři totiž vyzkoušeli jednoduchý pokus, a sice připojení kompatibilního příslušenství, díky němuž došlo k odblokování funkce Video-Out a následně propojení iPodu a televize pomocí nekompatibilního kabelu. K překvapení všech iPod film stále přehrával a funkce Video-Out zůstala zapnuta. Potvrdila se tím domněnka, že se nejedná o hardwarový problém nových iPodů, ale pouze o hrabivost společnosti Apple - ať už jí omlouvá jakkoli!




Půjde-li to takto dále, je klidně možné, že se Apple začne potýkat s odlivem zákazníků například ke konkurenčnímu Microsoftu. Důvod je velmi prostý. Nový Zune totiž v sobě narozdíl od iPodů ztělesňuje většinu požadavků majitelů starší verze a učinil pokrok také v oblasti designu, která je pro milovníky iPodů mnohdy velmi důležitá. Navíc společnost Microsoft představila něco co je v případě Applu naprosto nemyslitelné. Všechny novinky, které je z pohledu hardwarových požadavků možné aplikovat, uvolnila prostřednictvím updatu firmwaru také pro starší verzi Zune.
Možná se něčeho podobného časem dočkáme i v případě iPodů, ale s největší pravděpodobností se tak stane až tehdy, kdy Apple přijde o své výsadní postavení na trhu s hudebními přehrávači a "elektronickou" hudbou.




Tématické zařazení:

 » iPod  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: