Google zkvalitnil výsledky vyhledávání hudebních dotazů - MUJiPOD.cz - Apple iPod, iTunes

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Odkazy

Google zkvalitnil výsledky vyhledávání hudebních dotazů

google

30. října 2009, 12.00 | Největší vyhledávač na světě upravil zobrazování výsledků hudebních dotazů, bychom si mohli poslechnou ve výsledcích vyhledávání ukázky písničky, kterou hledáme. Pokud bychom bydleli v Americe.

Je to pořád ta stejná písnička, jsme malá země a problémy s autorským právem jsou velké. Je to stejný důvod, proč nemůžeme utrácet svoje peníze za hudbu na iTunes store, licencování takhle obrovského množství hudby je problémová záležitost. A je to také důvod, proč nám Google takle pěkně zobrazené výsledky neukáže. Stejně si ale myslím, že je jen otázkou času, kdy se těm podnikavějším z nás podaří Google přesvědčit, aby zobrazoval to, co chceme...

Služba se jmenuje OneBox, a Google ji realizuje s realizuje s partnery Lala a iLike (které patří portálu Myspace). Sattistiky Googlu říkají, že vždy dvě z deseti nejpopulárnějších frází mají něco společného s hudbou, při kvantitě hledání na Google jsou to miliony dotazů denně, myslím, že je jesné, že to má smysl.

O co tedy jde... Jde o to, že pokud budete googlit (vyhledávat na Google) fráze související s hudbou, mezi prvními výsledky byste měli vidět seznam skladeb, album nebo umělce s možnostmi přehrání skladby nebo alba. Pokud kliknete na tlačítko play u výsledků vyhledávání hudba se okamžitě spustí ve vyskakujícím okně. Stejně jako video na youtube.

Jaké fráze jsou správné? Samozřejmě můžete použít název sklatby, jméno umělce, jménu autora, ale i úryvek z textu písně. Pro detailnější pochopení doporučuji shlédnout přiložené video.

Partneři Googlu si mohou mnout ruce, takovou reklamu by jen těžko zaplatili. Google může mít radost, že zkvalitnil výsledky vyhledávání. A my můžeme jen doufat, že se tato funkce dostane i do Evropy.

Tématické zařazení:

 » Odkazy  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: