Evropské iTunes na obzoru? - MUJiPOD.cz - Apple iPod, iTunes

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:iPhone / iPod Touch

Evropské iTunes na obzoru?

iTunes social media sociální média flickr facebook

1. února 2010, 00.00 | Zástupci evropské komise v říjnu minulého roku slíbily zlepšení dostupnosti online hudby v průběhu roku 2010 pro země Evropské unie. Měly na mysli zejména iTunes. Jen další planá naděje, nebo se skutečně dočkáme celoevropského iTunes store?

Nedostupnost hudebního obchodu iTunes pro Česko a další evropské země je fakt tak často omlývaný, že bych ho označil až za klišé. Ovšem blýská se na lepší časy. Ne snad, že bychom se dočkali ryze českého obchodu, možná se ale celá evropa dočká jednotného obchodu pro všechny obyvatele starého kontinentu. Co mě nutí si tohle myslet je nedávno podepsaná licenční dohoda mezi Applem a britskou organizací Performing Right Society for Music. Tato organizace zastupuje držitele autorských práv nejen na hudbu, ale i na tištěná díla.

Licenční politika a její rozmanitost napříč státy byla doteď hlavním problémem, nedostupnosti iTunes store v evropských zemích. Pokud ale má Apple k dispozici dokument, který který licenční podmínky napříč státy zahlazuje...

Aplikační obchod App store je tohoto problému zbaven, neboť licenční podmínky byly regulovány Applem hned od začátku, zajímalo by mně, jak to dopadne s knihami v novém obchodu iBookstore.

Tématické zařazení:

 » Další  » iPhone / iPod Touch  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: