App Store nově nabízí ke stažení starší verze aplikací - MUJiPOD.cz - Apple iPod, iTunes

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

App Store nově nabízí ke stažení starší verze aplikací

17. září 2013, 15.10 | Díky změnám v politice obchodu s aplikacemi App Store si majitelé starších mobilních zařízení Apple mohou nově stáhnout poslední kompatibilní verzi svých oblíbených aplikací. Nová funkce tak potěší především majitele starších zařízení, jako je první generace iPad, první tři generace iPhone a první čtyři generace iPod Touch.

S blížícím se příchodem iOS 7 se dále rozšíří množina mobilních zařízení, pro která nebude nová verze tohoto mobilního operačního systému vůbec dostupná. První generace tabletu iPad, iPhone, iPhone 3G a iPhone 3GS spolu se staršími verzemi iPod Touch se tak zařadí po bok zařízení, která Apple už tak trochu odepsal. Nemožnost dosáhnout na nové verze operačního systému ale převyšuje problém v nemožnosti instalací nových aplikací, respektive jejich aktuálních verzí.

 

Dosavadní politika Apple v tomto případě byla poměrně striktní – pokud jste měli starší verzi aplikace nainstalovanou ve svém zařízení, nebo alespoň staženou v iTunes, mohli jste ji dál bez problémů používat. Pokud jste si ale chtěli stáhnout aplikaci novou, nekompatibilní s vaší verzí iOS, měli jste jednoduše smůlu.

 

V úterý představená úprava to ovšem mění a App Store bude nově nabízet také nejaktuálnější verze aplikací, které jsou stále kompatibilní s vaším mobilním zařízením Apple. To tak alespoň částečně řeší problém omezeného výběru doplňkového software, byť zcela nové aplikace si bez jailbreaku i nadále nestáhnete.

 

V praxi to vypadá tak, že při snaze nainstalovat aplikaci se zobrazí okno s informací o nedostupnosti aktuální verze pro váš operační systém, ale možnosti stažení verze starší.

 

 

Ze strany Apple se jedná o poměrně překvapivý krok, který zvyšuje životnost, respektive použitelnost, jeho mobilních zařízení. Přitom dosavadní politika firmy se soustředila především na to, aby si majitelé po dvou až třech letech koupili zařízení nové a nepokoušeli se resuscitovat a udržovat při životě ta stávající.

 

Připomeňme si, že společnost Apple uvolní iOS 7 ke stažení už v průběhu zítřejšího dne. Není ovšem jisté, jestli si jej budete moci okamžitě stáhnout nebo bude nutné počkat, až na vás takzvaně dojde řada.

 

 

Těšíte se na iOS 7? Budete ihned upgradovat nebo si počkáte až na první dojmy a zkušenosti ze svého okolí? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi.

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: