Co se naučila největší konkurence iPhonu - Android - MUJiPOD.cz - Apple iPod, iTunes

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

Co se naučila největší konkurence iPhonu - Android

20. května 2010, 00.00 | V nejnovější verzi systému Android, s číselným označením 2.2 se telefony vybavené tímto systémem naučili několik zajímavých věcí, pojďme se na ně podívat.


Tethering a wifi hotspot

Wifi hotspot je Funkce, kterou na iPhone můžete získat pomocí aplikace z Cydie je nyní v konkurenčních Android telefonech s poslední verzí Androidu přímo vestavěná. Probléme jsou nízké monosti zabazpečení takové sítě a prstý fakt, že povolení této funkcionality je na rozhodnutí mobiního operátora.

Rychlost

Velice jednoduše - Android ve verzi 2.2 je výrazně rychlejší. Ať už se jedná o dvounásobné až pětinásobné zrychlení systému jako takového tak o rovněž markantní zrychlení vestavěného internetového prohlížeče. Youtube ve vysoké kvalitě


Kvalitní displeje Android zařízení nyní se systémem Froyo využijete pro přehrávání youtube videí ve vysoké kvalitě. Tohle je v podstatě poslední funkve, která mobilnímu youtube pro android chyběla ve srovnání s “počítačovou” verzí.

Zajímavé novinky v Android Marketu


První novinka umožňuje můžete nechat aplikace aktualizovat zcela samostatně a to zaškrtnutím příslušné volby při instalaci. V případě, že se nahromadí mnoho aktualizací pro instalaci, můžete je nainstalovat najednou jedním tlačítkem. Třetí novinka pak umožňuje instalovat aplikace na paměťovou kartu, pokud ji v telefonu máte. Telefon se při instalaci rozhoduje inteligentně sám, potom máte ale možnost aplikaci přesunout z interní paměti na paměťovou kartu nabo obráceně.

Oblačné služby


Poměrně zajímavou novinkou je obdoba jablečných push notifikací, které umožňují odeslat na telefon příkaz. Na iPhonu je příkaz zobrazen dialogem, zvukem nabo číslíčkem u aplikace. Android umí na základě přijaté PUSH spustit celou akci. Například si ne PC we webovém rozhraní Android Marketu koupíte aplikaci… a během několika sekund ji máte nainstalovanou v telefonu. Bez toho abyste na mobil sáhli. Pěkné, otázkou je, nakolik užitečné.

Flash


Pokud Vám na iPhone chybí flash, tak vězte, že nejnovější Android flash již plně podporuje. Zatím se nejedná o nic úžasného a rychlého. Flash 10.1, který ve Froyo najdete, je ve fázi betaverze. Ale každopádně, Farmville odehrajete i z telefonu :-)

Exchange a další


A nakonec něco pro firemní uživatele - vylepšena byla podpora Microsoft Exchange a přibyla podpora funkce Auto0discovery calendars.

Tématické zařazení:

 » Software  

 » Ostatní  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: