iGadget - když vám iTunes nestačí - MUJiPOD.cz - Apple iPod, iTunes

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:iTunes

iGadget - když vám iTunes nestačí

26. května 2006, 00.00 | Program iGadget od firmy iPodSoft je určen uživatelům Windows a otevírá nové a neobvyklé možnosti využití všech generací iPodů. Ještě nedávno se jmenoval PodPlus a předtím iPod Agent od Purple Ghost. Verze iGadget se nijak neliší funkcemi od PodPlus, ke změně názvu došlo jen v rámci nastupující nelibosti Applu vůči všem názvům obsahujícím slůvko iPod. Program stojí 15 dolarů – zvažte sami, jestli se vám vyplatí.

Při prvním spuštění vás program sympaticky varuje před vymazáním všech písní z iPodu, ke kterému může snadno dojít při použití iPodu v jiném počítači, než na který je „zvyklý“. Zároveň vám poradí, jak takové nepříjemnosti předejít. Poté rozpozná váš iPod a kromě jeho obrázku zobrazí i veškeré informace (sériové číslo, model atd.). Bohužel se musíte obejít bez češtiny, ale s angličtinou v iGadget si jistě poradí každý, kdo dokáže přeložit slovo „apple“. Prostředí programu je velmi jednoduché a přehledně rozdělené do tří kategorií – iPod Information, My Information a Internet Information.

První kategorie se týká hudby a kromě zobrazení informací o iPodu nabízí dalších pět funkcí. Nepraktičtější je možnost přehledně kopírovat hudbu z iPodu do počítače i přímo do iTunes, přičemž zachová informace o každé písni (počet přehrání, hodnocení, datum posledního přehrání). Tím je vyřešen jeden z nedostatků iTunes, respektive iPodů, ve kterých písničky nejsou uloženy do adresářů podle interpretů, ale jsou nepřehledně rozházené. Stejně tak dokáže iGadget přesouvat z iPodu do iTunes i playlisty. Můžete také jen aktualizovat výše zmíněné informace o vybraných písních v iTunes. Vhod může přijít také funkce „Music Listing“, díky které snadno vytvoříte seznam všech nebo jen vybraných písní v iPodu, který poté můžete uložit v různých formátech a vyvěsit na internetu nebo si ho třeba jen vytisknout pro vlastní potřeby. Seznam písní můžete vytvořit také z jakéhokoli playlistu. Poslední funkcí v kategorii „iPod Information“ je přidávání, mazání a úprava textových souborů v iPodu, ukládaných buďto do adresáře Poznámky nebo Kontakty.

Druhá kategorie, My Information“, nabízí kromě možnosti kopírovat a zálohovat jakékoli datové soubory či složky širokou spolupráci s aplikací Outlook (Outlook 2002/Office XP a novější). Umožňuje do iPodu zkopírovat e-maily, kontakty, úkoly, schůzky a poznámky, pro které iGadget vytvoří patřičné adresáře. Samozřejmostí je kompletní synchronizace s kalendářem. K jednotlivým funkcím lze provádět různá další nastavení a přizpůsobit tak iGadget přesně svým potřebám.

Poslední kategorie se jmenuje „Internet Information“a nabízí opravdu zajímavé funkce, spojené především s online službami. Do svého iPodu tak můžete například denně stahovat aktuální horoskop/y dle výběru (v angličtině). Ty se ukládají do složky „Horoscopes“ vytvořené v Poznámkách. Dále můžete pomocí programu pohodlně stahovat podcasty a RSS zprávy, nejen z nabídky iGadget. Stejně pohodlně je možné stahovat i aktuální předpověď počasí, ovšem pouze pro USA, Francii, Německo, Velkou Británii a Latinskou Ameriku. Pokud si svůj iPod vezmete na cesty po Spojených státech či Kanadě, oceníte funkci „Driving Directions“ – stačí zadat výchozí a cílové místo a v iPodu se objeví textový soubor s přesným popisem cesty.

Z hlavního panelu samozřejmě můžete iPod kdykoli odpojit. Jediným krokem můžete synchronizovat všechny položky najednou. Můžete si nastavit automatickou synchronizaci vybraných položek včetně možnosti automaticky mazat z iPodu soubory vymazané z počítače. Většina funkcí má další nastavení, která z programu i z iPodu dělají opravdu užitečné pomocníky. Pokud chcete plně ovládnout hudbu ve svém přehrávači, nastěhovat do iPodu Outlook a přidat ještě spoustu informací (užitečných i pro zábavu) z internetu, je iGadget rozhodně (dů)vtipným řešením, jak napovídá už samo jeho jméno.

Tématické zařazení:

 » iTunes  

 » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: