Nové iPody s fotoaparátem? iTunes 9 s podporou Facebooku? - MUJiPOD.cz - Apple iPod, iTunes

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:iTunes

Nové iPody s fotoaparátem? iTunes 9 s podporou Facebooku?

iTunes social media sociální média flickr facebook

26. srpna 2009, 00.00 | V září Apple uspořádá mediální akci, kde budou pravděpodobně představeny modernizované iPody vybavené foťáky, nová verze iTunes s podporou sociálních sítí (jako je například Facebook) a možné ještě něco jiného...

Tento článek nabízí výčet spekulací.

Od roku 2005 Apple každé září pořádá akci, kde představuje novinky do svého hudebního portfolia. Tím myslím iTunes (program i obchod) a hlavně iPody. Ani letos by tomu nemělo být jinak, podle všeho se bude akce konat v týdnu po sedmém září. Hezkým zvykem Apple je, představovat novinky vždy v úterý, je tedy možné, že se dočkáme již osmého září. Na co se můžeme těšit? Co Apple představí? Oficielně nevíme nic. Novinky Apple vždy tají. Pojďme si zaspekulovat.

Nové iPody s fotoaparáty

Podobné akce v předchozích letech vždy přinesly aktualizaci přehrávačů iPod. Pravděpodobně tomu tak bude i letos. Nový iPod touch bude pravděpodobně modernizován a použije hardware z iPhone 3GS, aby byla zaručena kompatibilita s hrami z AppStore. Spekulace, která je společná všem iPodům říká, že budou vybaveny fotoaparáty. Objevují se názory, že kvůli snižující se ceně a rostoucí kapacitě flash pamětí, odstraní Apple iPod classic z nabídky nadobro. Vypadá to ale na nepodložené informace.

iTunes 9

Podle mě nejzajímavější ze všech spekulací. Minulý rok byla představena verze 8 programu iTunes. Vlastně na všech akcích od roku 2005 byla představena nová verze programu iTunes (Dobrá, dobrá… s jednou výjimkou). Vloni přinesly iTunes (kromě jiného) funkci Genius, která dokáže na základě shromáždění dat o milionech hudebních knihoven sestavit algoritmus pro doporučení skladeb, které by se Vám mohli líbit na iTunes store. V podstatě se jedná o stejný princip jako u služby last.fm. by se mohli iTunes naučit pracovat se sociálními médii. Služba, která se bude možná jmenovat My iTunes by měla umět aktualizovat status na Facebooku informacemi o přehrávaných písničkách, skladbách přidaných do vaší knihovny nebo sdílet kompletní playlisty. Je možné, že se dočkáme i úplně jiného druhu podpory sociálních médií…

iTunes devět by měly přinést ještě úpravu rozhraní pro správu iPhone aplikací, která je v iTunes 8 opravdu minimální. Všechno by mohlo vypadat třeba takhle:

To, že možnost správy rozmístění ikon aplikací na iPodu touch uživatelé opravdu chtějí potvrzuje vznik aplikace movement, která funkci zastane (Pokud máte jailbreak a Mac). Jak apliakce vypadá se podívejte v následujícím videu:

Stebe Jobs

Pokud Vám to jméno nic neříká, nic si z toho nedělejte. Ředitel Apple, který byl několik měsíců na zdravotní dovolené, a doteď se veřejně neukázal, by se mohl vrátit právě na této akci. Apple samozřejmě neřekl vůbec nic.

Dakší spekulace říkají, že iTunes budou umět:

  • pracovat s BlueRay Disky(velmi pravděpodobné)
  • Synchronizaci s přehrávači jinými než iPod (Tohle se mi nechce věřit)
  • ripování DVD (Nevím nevím, ale bylo by to super…)
  • nový obchodní model na iTunes store - prodej hudebních alb s bonusovými materiály

Tématické zařazení:

 » iTunes  

 » iPod  

 » Ostatní  

 » Další  » iPhone / iPod Touch  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: