Apple iPad mini - Krátké články - MUJiPOD.cz - Apple iPod, iTunes

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Krátké články

Apple iPad mini

29. října 2012, 07.31 | Model čtvrté generace s displejem Retina, výkonnějším čipem A6X, díky kterému má přístroj ještě vyšší provozní rychlosti, vylepšenou digitální videokamerou FaceTime HD a s digitálním fotoaparátem iSight, s velice rychlým bezdrátovým spojením a jeho plně nabitá baterie má výdrž 10 hodin. Nový design „mini“ je o 23 % tenčí a o 53 % lehčí než iPad třetí generace.

 

Apple současně představil iPad čtvrté generace s kvalitním 9,7palcovým displejem Retina, který také používá nový čip Apple A6X, foto-videopřístroj FaceTime HD a také samozřejmě nabízí ultrarychlé bezdrátové připojení. Oba nové přístroje, iPad mini a iPad čtvrté generace, přicházejí na trh s operačním systémem iOS 6, který obsahuje přes 200 nových funkcí.

 

Philip Schiller, senior viceprezident celosvětového marketingu společnosti Apple, řekl: „iPad mini je iPad každým coulem. Nádherný 7,9palcový displej iPadu mini má stejný počet pixelů jako původní iPad a iPad 2, takže můžete používat všech více než 275 tisíc aplikací vyvinutých přímo pro iPad. iPad mini je tenký jako tužka a lehký jako papírový blok. Obsahuje rychlý čip A5, kameru FaceTime HD i 5megapixelový fotoaparát iSight a ultrarychlý bezdrát – přitom vydrží až 10 hodin na baterii.“

 

Apple iPad mini

 

Apple iPad mini s novým designem z hliníkové slitiny a skla je tenký jen 7,2 mm a váží jen 308 g. Jeho 7,9" vícedotykový displej poslouží obdobně, jako displej u „velkého“ iPadu. Jeho design nabízí o 35 % větší plochu obrazovky než 7palcové tablety a o 67 % větší užitnou plochu při prohlížení webu. Dvoujádrový čip A5 zajišťuje rychlou odezvu grafiky a rychlé, plynulé ovládání vícedotykového displeje. Díky tomu, že čip je nejen výkonný, ale i úsporný, vydrží iPad mini na baterii pracovat 10 hodin. 

 

iPad mini má na přední straně kameru FaceTime HD a na zadní straně pětimegapixelový fotoaparát iSight s optikou umožňující pořizovat ostré fotografie a nahrávat videoklipy v rozlišení 1080p. Fotoaparát iSight při nahrávání videa automaticky stabilizuje obraz a oba zabudované foto-videopřístroje mohou za slabého osvětlení využít „přisvícení“ pomocí LED. iPad mini také přirozeně umožňuje snadno sdílet fotografie se členy rodiny a s přáteli pomocí Sdílených fotostreamů v iCloudu.

 

Apple iPad mini

 

Mini je vybaven dvoupásmovým rozhraním Wi-Fi 802.11n, které dosahuje rychlosti až 150 Mb/s, což je dvojnásobek výkonu Wi-Fi v předchozích modelech iPadu. iPad mini je k dispozici i v provedení s Wi-Fi + Cellular, které podporuje ultrarychlé mobilní sítě po celém světě včetně LTE1 a DC-HSDPA. Můžete tak rychle prohlížet, stahovat a streamovat obsah, ať je uživatel kdekoli. Pro iPad mini budou k dispozici datové tarify bez smlouvy, které lze snadno objednat a aktivovat přímo na iPadu. Pomocí funkce Osobní hotspot lze rychlé mobilní datové připojení sdílet přes Wi-Fi, Bluetooth nebo USB až s pěti dalšími zařízeními, třeba s MacBookem Pro, iPodem touch nebo jiným iPadem.

 

iPad mini s Wi-Fi bude nabízen v černém/břidlicovém a bílém/stříbřitém provedení od pátku 2. listopadu 2012 za doporučenou maloobchodní cenu 8490 Kč včetně DPH u základní 16GB verze, 32GB model bude stát 10 690 Kč s DPH a 64GB model 12 890 Kč s DPH.

 

iPad čtvrté generace s Wi-Fi bude k dispozici v černém a bílém provedení také od pátku 2. listopadu za doporučenou maloobchodní cenu 12 790 Kč včetně DPH za 16GB model, 32GB model bude stát 14 990 Kč s DPH a 64GB model bude stát 17 190 Kč i s DPH. iPad mini s Wi-Fi + Cellular a iPad čtvrté generace s Wi-Fi + Cellular se začnou prodávat o několik týdnů později a nejprve v USA pro operátory AT&T, Sprint a Verizon. 

 

Tématické zařazení:

 » Krátké články  

 » Ostatní  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: