Objevte novou hudbu s Tuneglue - MUJiPOD.cz - Apple iPod, iTunes

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Odkazy

Objevte novou hudbu s Tuneglue

20. dubna 2010, 00.00 | Každá písnička se jednou obehraje a najít nové interprety, kteří se vám budou líbit, není snadné. Rozšířit si svoji kolekci je lákavé, ale kde sehnat tipy na interprety, pokud hudební scénu nějak aktivně nesledujete?

Tento problém velice elegantně řeší TuneGlue. Flashová aplikace, která vytváří schémata podobnosti hudebních interpretů na základě dat poskytnutých hudební komunitou na Last.fm a Amazonem.

Prostředí aplikace je velmi jednoduché, začínáte s prazdným "papírem", na který budete postupně umisťovat jednotlivé interprety do vizuální hierarchie. Začněte tím, že (v pravém horním rohu) vyhledáte jméno hudebního autora, kterého znáte a posloucháte. Na "papíře" uvidíte kuličku, která autora reprezentuje. Klikněte na ni a vyberte "expand". Program potom vyhledá další podobné autory a umístí je. Potom jde už jen o to si pohrát, přemiťovat kuličky a expandovat a expandovat...

Aplikace si poradí dokonce i s českými hudebníky, ovšem ne vždy vše funguje na výbornou. Občas si budete muset domýšlet názvy hudebníků, protože Tuneglue neumí diakritiku a občas se autor prostě nenačte... Další věcí, kteá si možná zaslouží kritiku je chybějící možnost exportu například do PDF. Zvláště v případě rozsáhlé a komplexní myšlenkové mapy by mě to zamrzelo.

Tématické zařazení:

 » Odkazy  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: