Co víme a nevíme o iPhonu 4G - MUJiPOD.cz - Apple iPod, iTunes

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Ostatní

Co víme a nevíme o iPhonu 4G

28. května 2010, 00.00 | Téměř s jistotou můžeme říci, že sedmého června se dozvíme vše o novém modelu iPhonu, a to na konferenci WWDC na které byly představeny doposud všechny modely iPhonu za sebou. Letošní situace je ale jiná v tom směru, že se zřejmě nebude konat mnoho překvapení.

Začalo to uniklým prototypem v kalifornském baru, což byla samo o sobě něco

nevídaného. Ale potom se další prototypy nebo jednotlivé díly postupně objevovaly v redakcích technologických serverů po celém světě. Postupně jsme tak získali prakticky všechny dílky mosaiky nového iPhone. Až sedmého června však budou jednotlivé dílky sestaveny do celistvého obrazu. Co tedy víme?

Jméno

Nedůležitá záležitost, která je ale také zahalena tajemstvím. Nový iPhone se v internetových diskuzích zatím označuje jako iPhone 4G, nebo HD, což odkazuje buď na to, že je to prostě čtvrtá generace, nebo na vysoké rozlišení displeje.

Konstrukce

Je prakticky potvrzené, že nový iPhone se v určitém slova smyslu vrací v designu k původnímu iPhone. Objektivně můžeme říct, že telefon bude bytelnější vzhledem k použitému materiálu - pro Apple typického hliníku s černou metalízou. Je potom na každém z nás jestli se nám takové pojetí konstrukce zamlouvá více nebo méně než současný plastovo-vyboulený design.

Barevné varianty

S otázkou konstrukce souvisí o otázka, která patří mezi ty nezodpovězené, jaké barevné varianty nového iPhonu bude Apple nabízet. Dnes je iPhone 3G, respektive 3Gs nabízen v bílé a černé. Zřejmě tomu tak bude I u nového modelu. Přesto na na internetu objevila 3D vizualizace iPhonu 4G v různých barevných odstínech.


Displej

Českému webu Superapple.cz se podařilo získat autentické díly iPhonu 4G a podrobit zvláště obrazovku podrobné analýze. Zjištění jsou následující: iPhone 4G bude mít dvakrát větší rozlišení na stejné ploše, což znamená neuvěřitelnou hustotu pixelů na palec (320 DPI). Technologie použitá na nové obrazovce bude |PS, což je stejná technologie jako Apple používá u Macbooků a iPadu. Potom je na obrazovce patrné, že je ve vypnutém stavu výrazně černá, dá se předpokládat, že na vypnutém iPhonu nerozeznáte rozhraní obrazovky a okolního materiálu.

Procesor

Apple patrně v novém iPhonu použije vlastní procesor, stejně tak jako to udělal u iPadu. Další rozhodně příjemnou novinkou bude zvýšená výdrž baterie. Ani výkon procesoru ani výdrž baterie neznáme, neboť nikdo zatím neměl telefon zapnutý s originálním systémem.

Pondělí sedmého června je dnem D pro iPhone, až tehdy se dozvíme úplně vše. Těšíte se?

Tématické zařazení:

 » Ostatní  

 » Další  » iPhone / iPod Touch  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: