Microsoft vrací úder....podruhé a trochu lépe - MUJiPOD.cz - Apple iPod, iTunes

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Ostatní

Microsoft vrací úder....podruhé a trochu lépe

4. října 2007, 00.00 | Před rokem se pokusila společnost Microsoft ohromit svět svým projektem Zune.....nepodařilo se. Nyní vyráží do boje s iPodem znovu, tentokrát však lépe připravena.

Druhá generace přehrávače Zune už totiž vypadá o poznání lépe, dostala funkce, po kterých zákazníci Microsoftu hlasitě volali a objevila se i nová varianta s Flash pamětí nabízející kapacitu 4 a 8GB, za cenu 150 resp. 200 dolarů. Klasický Zune "narostl" na sympatických 80GB a jeho cena je 250 dolarů.
Všechny přehrávače podporují video playback a to v rozlišení 320×240 pix, přičemž u verzí s Flash pamětí si jej můžete vychutnat na 1,8 palcovém displeji, u klasické verze pak dokonce na 3,2 palcovém displeji.


Zdroj: engadget


Příjemnou změnou prošel nejen design přístroje, ale hlavně jeho ovládání, které nyní probíhá s pomocí touchpadu a nikoli klasickým ovladačem, jak tomu bylo dříve. Mezi dalšími novinkami musíme zmínit alespoň možnost synchronizace přehrávače s počítačem bezdrátově přes wifi a pozměnění funkce sdílení souborů, u které bylo zrušeno třídenní omezení přehrávání přenesených skladeb, limit maximálně tří spuštění však zůstal zachován. Přehrávač je vybaven FM rádiem a podporuje podcasty i vidcasty určené primárně pro iPod.

Sečteno a podtrženo, nový počin společnosti Microsoft na poli hudebních přehrávačů má na rozdíl od prvního pokusu mnohem větší šanci oslovit širší uživatelskou základnu a to dost možná také o některé současné majitele iPodů.Tématické zařazení:

 » Ostatní  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: