Windows mobile 7 jsou na scéně - MUJiPOD.cz - Apple iPod, iTunes

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Ostatní

Windows mobile 7 jsou na scéně

17. února 2010, 00.00 | Microsoft převzal koncept telefonu od konkurenčního Apple téměř beze zbytku, včetně všech chyb. Žádný flash, multitasking, kopírování ani vkládání. Aplikace pouze z app store Marketlpace.

Windows mobile jsou jako DOS, windows phone 7 series je jako Windows. Něco takového sebekriticky pronesl Steve Ballmer při představení nového systému pro mobilní telefony od Microsoftu. Překvapivá je zjevná inspirace iPhonem, ale to až později.

Filosofie telefonu je prakticky stejná jako je tomu v ekosystému produktů apple. Obsah do telefonu synchronizujeto pomocí programu Zune, což je něco jako iTunes. Pokud jste někdy viděli přehrávač Zune, zejména ve verzi HD, bude vám jasné, kde se vzala inspirace pro stvárnění grafického prostředí.

Prostředí

iPhone je postaven na ikonkách, windows mobile 7 jde trošku jinou cestou, prostředí je postaveno na hře s písmem a čistou barevnou plochou, vypadá to elegantně, o použitelnosti se můžeme bavit, ale nebude to mít valného smyslu, skutečné ohodnocení bude možné, až si se systémem někdo pohraje delší dobu. Co je nepopiratelné je přesycení systému animacemi, podle mého názoru mnohdy zbytečnými.

sociální sítě

I Microsoft se snaží svést na vlně sociálních sítí a zobrazuje výpis činností vašich přátel na Facebooku, twitteru a tak dále, nabízí možnost publikovat statusy z jednoho místa, v kontaktech zobrazuje poslední zprávu z Facebooku... Je to trend, otázkou je, jestli to najde praktické užití. Kromě sociálních služeb budou WM7 telefony napojeny ještě na jednu webocou službu - vyhledávač Bing. Dokonce budou vybaveny speciálním hledacím tlačítkem.

Multitasking

Microsoft od iPhonu převzal i to, co je iPhonu mezi geeky vytýkáno, nedovolí plnohodnutný multitasking aplikací třetích stran. Suplovat tento nedostatek budou push notifikace, úplně stejné jakop iPhone.

Kromě chybějícího multitaskingu nebude WM7 ve prvních verzích umět kopírovat a vkládat, jakodonedávna iPhone. Další funkcí, která chbí je podpora flashe.

Aplikace třetích stran budou dostupné pouze a jenom prostřednictvím Windows marketplace - obdova appstore.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: