Apple iPod nano Lanyard - iPod nano na krku - MUJiPOD.cz - Apple iPod, iTunes

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Příslušenství

Apple iPod nano Lanyard - iPod nano na krku

30. listopadu 2005, 00.00 | Když jsem recenzoval iPod nano před pár týdny, litoval jsem, že v prodeji ještě není Apple iPod Lanyard, neboli šňůrka na krk s integrovanými sluchátky. Naštěstí jsem se dočkal a v současnosti je již Lanyard i u nás k dostání. A jak se nosí iPod nano na krku?

iPod nano je čtvrtým iPodem, který jsem si pořídil a vzhledem k tomu, že jeho přímým předchůdce byl iPod shuffle, tak mi u nano iPodu chyběla především šňůrka na krk. iPod nano se naštěstí tohoto doplňku dočkal a dodávaná sluchátka šla zpět do krabičky a iPod nano se již dva týdny vesele houpe na mém krku.

Lanyard se připojuje k iPodu přes dokový konektor a konektor sluchátek současně (iPod nano má oba porty ve spodní části). Stejně jako asi řada uživatelů jsem se zprvu obával, jak je toto řešení pevné a zda iPod nano pod tíhou gravitace po pár krocích na zem. Vzhledem k váze kolem 40 gramů a těsnosti konektorů mám spíše problém šňůrku od iPodu "odtrhnout", než že bych se strachoval ze samovolného pádu iPodu. Tudíž řešení spojení sluchátek a iPodu je dostatečně solidní a bezproblémové. Celý spoj je dotažen k dokonalosti a po zasunutí působí šňůrka, jako kdyby byla součástí iPodu odjakživa. Jak je patrné z obrázků, šňůrka má v sobě integrovaná sluchátka, která jsou po zvukové stránce zcela totožná s těmi dodávanými a na rozdíl od iPodu shuffle působí iPod nano na krku kompaktnějším dojmem. Jednoduchým posunem "jezdců" lze měnit obvod kolem krku a přizpůsobit si tak nošení iPodu. Obě sluchátka mají 20 cm kabel, který je spojuje se šňůrkou.

Apple iPod Lanyard je doplněk, který dává ve spojení s iPodem nano smysl a mohu jej z vlastní zkušenosti vřele doporučit. Cena bohužel není nejnižší a za šňůrku na krk s integrovanými sluchátky zaplatíte kolem 1400,- Kč včetně DPH.

Jaká je vaše zkušenost se šňůrkou na krk? A s iPodem nano? Svěřte se nám v diskuzích.

Tématické zařazení:

 » Příslušenství  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: