Bunda do nepohody pro váš iPod - MUJiPOD.cz - Apple iPod, iTunes

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Příslušenství

Bunda do nepohody pro váš iPod

12. září 2006, 00.00 | Stále častěji můžeme vidět propojování iPodu a oblečení v jeden celek. Začala to společnost Burton před pár lety a dnes můžeme nenápadná tlačítka pro ovládání iPodu vidět i na kalhotách od Levi's či v nové bundě značky Kenpo.

Stejně jako ostatní řešení v této oblasti i Kenpo používá ElekTex, což je materiál nesoucí označení "smart fabric technology". Z této elektricky citlivé tkaniny jsou vyrobena tlačítka na levém rukávu. Jedná se o speciální tkaninu vyrobenou společností Eleksen a díky ní je možné vyrobit měkké, lehké a ohebné rozhraní mezi uživatelem a různými elektrickými zařízeními, v tomto případě iPodem. Tkanina ElekTex dokáže snímat polohu ve třech osách X, Y a Z, kde Z odpovídá tlaku na 1 mm silný materiál. Elektricky změřené hodnoty jsou následně převedeny na digitální signály, které ovládají iPod. Výhodou je nejenom vysoká odolnost, ale i fungování bez baterií.

Ovládání se skládá ze standardních pěti tlačítek, jež umožňují iPod zapnout, spustit přehrávání a změnit hlasitost a skladbu. Cena za bundu se pohybuje od 130 USD.


Tématické zařazení:

 » Příslušenství  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: