TESTujeme - Artwizz Scratch Stopper - MUJiPOD.cz - Apple iPod, iTunes

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Příslušenství

TESTujeme - Artwizz Scratch Stopper

10. prosince 2007, 00.00 | Hledáte doslova neviditelný a přesto oděru vzdorný kryt vašeho iPodu? Artwizz Scratch Stopper by pro vás mohl být tou pravou volbou.Jen málokterý majitel iPodu někdy nepřemýšlel o tom jak svůj přehrávač ochránit před poškrábáním a věčně přítomnými otisky prstů na jeho zadní straně. Mohutné kovové, kožené nebo umělohmotné pouzdro nemusí zrovna každému vyhovovat a tak už zbývá jediná varianta, fólie. Těch je na našem trhu velký výběr, ale zvolit tu pravou není vždy snadné. Pokud nepatříte do skupiny lidí, kteří touží po výrazné změně vizáže jejich iPodu a líbivý design nejpopulárnějšího přehrávače na světě se vám zamlouvá, pak zcela jistě vsadíte na průhledné fólie. Do této kategorie patří mimo jiné také Artwizz Scratch Stopper.Mezi mnohými uživateli iPodů panuje představa, že takové fólie jsou příliš tenké a zranitelné na to, aby dokázali přehrávač ochránit. Skutečnost je ovšem trochu jiná. Fólie Artwizz Scratch Stopper jsou až překvapivě silné. Pokud je držíte v ruce, tak se vlastní vahou neohnou a "neplápolají", zkrátka není to igelit. Jejich povrch je trochu drsný a matný, ne však tolik, aby rušil pohled na display nebo dojem z iPodu. Celkově působí velmi solidním dojmem. Ale není to jen dojem. Vzhledem k tomu, že nám během testování není nic svaté, pokusili jsme se iPod s nalepenou fólií poškodit svazkem klíčů, k našemu údivu Artwizz Scratch Stopper obstál doslova bez jediného škrábnutí.Bolestivým problémem mnohých fólií je jejich nalepení na tělo iPodu. Většinou se je totiž na první pokus nepodaří správně umístit a následné přelepování už zavání poškozením fólie v důsledku jejího protažení. To se však v případě Scratch Stopperu nemůže stát, protože na povrch iPodu přilne pomocí elektrostatických sil a je natolik pevná, že případné přelepení snese bez jakékoliv úhony.

Další bolístkou průhledných fólií obvykle bývají bublinky, které se objeví ihned po nalepení a v některých případech nezmizí ani po delší době. Artwizz Scratch Stopper netrpí ani tímto neduhem. Přestože se po aplikaci nějaké bublinky objeví, většina z nich sama zmizí. Ty zbývající je možné po několika hodinách poměrně snadno odstranit vyhlazením.Mohlo by se zdát, že je Scratch Stopper bezchybný, ale není tomu tak. Jednu chybičku jsme přeci jen objevili a tou jsou papírová "ouška", která se používají při aplikaci fólie na povrch iPodu, a která se jí bohužel někdy drží tak pevně, že při jejich odstranění hrozí povytažení fólie a tím její poškození. Právě na to je třeba dát velký pozor hlavně v případě polepování přední části iPodu. V místě clickwheelu se totiž odstraňování ouška nejčastěji zadrhne a fólii vytáhne.Přes tuto drobnou vadu na kráse nás však Artwizz Scratch Stopper velmi příjemně překvapil. A to nejen díky svým schopnostem, ale také díky rozumné ceně, která v e-shopu společnosti Cables and Simms činí cca 345 Kč vč. DPH za jedno balení fólií obsahující hned dvě sady předních a zadních nalepovacích skinů.

Sečteno a podtrženo, pokud se porozhlížíte po nějakém nenápadném a přesto účinném způsobu jak váš iPod ochránit před škrábanci a ušpiněním, Artwizz Scratch Stopper rozhodně stojí za vaši pozornost.

Tématické zařazení:

 » Příslušenství  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: