TESTujeme - XtremeMac Microshield - MUJiPOD.cz - Apple iPod, iTunes

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Příslušenství

TESTujeme - XtremeMac Microshield

17. srpna 2007, 00.00 | K otestování se nám do redakce dostalo elegantní průhledné pouzdro od společnosti XtremeMac, a tak jsme se mu koukli na zoubek.Reklamní fotografie slibovaly téměř dokonalý design, avšak nás po rozbalení pouzdro poněkud zklamalo. Nepůsobilo totiž vůbec důvěryhodně což, jak se později ukázalo, bylo způsobeno maketou iPodu, kterou jsme mylně považovali za součást pouzdra. Po jejím odstranění už Microshield dostal zcela jiný "rozměr".

Obsah balení
Uvnitř balení se kromě již zmiňované makety iPodu a šikovného plastového krytu na click wheel skrývá také jeden přední díl a dva zadní díly pouzdra. Oba zadní díly jsou částečně pogumovány proti prokluzu vloženého iPodu a jeden z nich je navíc opatřen držákem na pásek u kalhot.Vkládání iPodu
Přestože vkládání přehrávače a uzavírání pouzdra není zrovna jednoduché, člověk má obavy, aby pouzdro chvíli po rozbalení nerozlomil, musíme uznat, že jde o skutečně výjimečně zdařilý systém. Jeho kouzlo totiž spočívá v naprosté absenci jakýchkoli pohyblivých částí, zámečků chcete-li, které by se mohly nedopatřením otevřít a umožnit tak vypadnutí iPodu. Přehrávač se totiž musí s použitím přiměřené síly do obalu doslova "zacvaknout" a pak už v něm drží jako přibitý.

Uživatelské zkušenosti
Po překonání původních rozpaků jsme museli uznat, že iPod vypadá v pouzdře opravdu tak báječně, jak slibovaly reklamní fotografie a co je hlavní tak, že v něm také skvěle "sedí". Velkou předností Microshieldu je skutečnost, že umožňuje přístup ke všem ovládacím prvkům přehrávače, včetně dock konektoru, ke kterému je i s nasazeným pouzdrem možné připojit externí příslušenství. Co nás naopak trochu mrzelo, byl fakt, že se vzhledem k "otevřené konstrukci" pouzdra dostávaly mezi display iPodu a horní díl krytu částečky prachu, které při sledování filmů působily rušivě. Další nevýhodou Microshieldu je podle nás nižší bezpečnost iPodu v případě pádu na horní/dolní nechráněnou stranu. Domníváme se, že v takové situaci by mohlo dojít k drobnému posunu přehrávače a jeho nežádoucímu kontaktu s místem dopadu. Je však třeba říci, že jde pouze o dohad, který by bylo vhodné prověřit crash testem. Bohužel v současnosti nemáme k dispozici žádný nefunkční iPod a ty fungující se nám z pochopitelných důvodů testovat nechtělo. :)Cena
Velmi příjemným překvapením pro nás byla cena pouzdra, která v e-shopu společnosti Kinetik činí 680,- Kč vč. DPH.

Závěr
Pouzdro Microshield zcela jistě nenabízí takovou míru pasivní ochrany iPodu jako někteří jeho konkurenti, na druhou stranu je však v porovnání s nimi opravdu elegantní a umožňuje přístup ke všem funkcím přehrávače. S trochou nadsázky tak lze říci, že váš přehrávač chrání tam, kde ostatní končí. Protože k čemu vlastně ochranné pouzdro je, když ho kvůli připojení příslušenství musíte sejmout?

Hodnocení
Klady
+ zdařilý design
+ velmi šikovně řešené uzavírání pouzdra
+ snadný přístup ke všem funkcím iPodu
+ ochrana click wheel průhlednou nalepovací krytkou
+ rozumná cena

Zápory
- přístup prachu pod pouzdro
- nebezpečí posunu iPodu uvnitř pouzdra v případě pádu


Tématické zařazení:

 » Příslušenství  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: