Udělejte svému iPodu radost aneb Vánoce podle Belkinu - MUJiPOD.cz - Apple iPod, iTunes

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Příslušenství

Udělejte svému iPodu radost aneb Vánoce podle Belkinu

15. prosince 2005, 00.00 | Do redakce nám dorazilo na testování několik produktů značky Belkin. Jedná se samozřejmě o příslušenství i iPodu a to jak k poslední verzi (iPod 5g a iPod nano), tak k modelům, které již nejsou běžně v prodeji (iPod 4g a 3g a samozřejmě iPod mini).

Do redakce nám dorazilo na testování několik produktů značky Belkin. Jedná se samozřejmě o příslušenství i iPodu a to jak k poslední verzi (iPod 5g a iPod nano), tak k modelům, které již nejsou běžně v prodeji (iPod 4g a 3g a samozřejmě iPod mini).

Belkin Auto Kit

Nabíječek iPodu do auta existuje slušná sbírka a zrecenzovat je všechny by nám zabralo desítky hodin času. Na druhou stranu Belkin Auto Kit se od běžných nabíječek z tohoto segmentu liší. Disponuje samozřejmě konektorerm do zapalovače na jedné straně a dokovým konektorem na straně druhé. Navíc ovšem nabízí audio výstup (3,5 mm audio jack) pro zapojení do audio systému auta (třeba přes audio kazetu). Vedle konektoru se nachází i ovládací kolečko hlasitosti. Belkin Auto Kit by se mohl hodit především těm uživatelům, kteří jsou zvyklí mít iPod v autě schovaný a nechtějí řešit množství kabelů do a z iPodu. Zapojení do audio systému auta lze řešit přímo přes audio konektor na cigaretovém napáječi a nikoliv přes výstup sluchátek iPodu. Cena je stanovena na 961 Kč bez DPH.

Belkin TuneBase for iPod mini

A u doplňků do auta ještě chvíli zůstaneme. Belkin TuneBase je navržen přímo pro používání s iPodem mini. Jedná se opět o standardní cigaretový konektor, který má na sobě signalizaci nabíjení a audio výstup (3,5 mm audio jack). Ovšem zcela nepřehlédnutelným prvkem je "husí krk" o průměru cca 1 cm, na jehož konci je držák pro iPod mini s dokovým konektorem. V autě stačí TuneBase zapojit do zapalovače, vsunout iPod mini do stojánku a zapojit audio kabel do cigaretového konektoru a pustit se do poslechu. Husí krk je dobře ohebný a není problém si v autě přizpůsobit pozici iPodu mini dle vlastních požadavků.

Z vlastní zkušenosti ovšem mohu doporučit nemít iPod mini příliš vzdálený od osy cigaretového napáječe - narůstá tak riziko otočení stojánku v konektoru při prudší zatáčce, což řidiči na klidu nepřidá. Tomu se snaží zamezit gumové objímky, které se při zapojení do zapalovače nasadí na cigaretový konektor a usilují tak o maximálně těsné zapojení, aby nedocházelo k rotaci. Zde hodně záleží na konkrétním typu auta a nejméně starostí budete mít o automobilů, které mají cigaretový napáječ ve svislé rovině (nikoliv vodorovné). V opačném případě doporučuji upravit tvar husího krku tak, aby byl iPod co nejblíže k ose cigaretového napáječe a svou vahou nezapříčinil rotaci do strany. Cena je stanovena na 1209 Kč bez DPH.

Sport Sleeve for iPod mini

Jestliže patříte mezi majitele iPodu mini a hledáte univerzální řešení na nošení, mohl by vás oslovit Sport Sleeve. Jedná se o silikonové pouzdro, které se nasadí na horní a spodní stranu iPodu mini (přední část je tak zcela nekrytá a volně přístupná). K zadní části je možné připnout jeden ze tří doplňků. Buď držák na pásek, nebo držák na ruku (armband) či šňůrku na krk. Všechny tyto doplňky jsou volně odnímatelné a je jen na uživateli, který chce v danou chvíli použít. Příjemný na nošení je armband, který je vyroben z pružné látky a nosí se lépe než originální armband od Applu. Cena je stanovena na 620 Kč bez DPH.

Belkin Headphone Splitter - na sluchátka ve dvou

Jednoduchým a občas velmi potřebným doplňkem je splitter. Jedná se o rozdělovač audia ze sluchátkového výstupu na dva samostatné konektory. Ideální řešení pro poslech hudby či sledování videa v iPodu ve dvou (každý má vlastní sluchátka). Osobně splitter používám ve spojení s AirPort Expressem, který tak vysílá hudbu do dvou zařízení najednou a je jen na mě, které si zapnu. Mimochodem, AirPort Express se dá využít i jako samostatná nabíječka iPodu (přes USB port určený pro tiskárnu). Zpracování Headphone Splitteru je zcela bezproblémové a pomyslnou třešničkou na dortu jsou zlacené konektory. Cena je stanovena na 120 Kč bez DPH.

Backup Battery Pack

Externí Battery Pack jsme již jednou recenzovali a tak se dnes zaměřím především na komunikaci s iPodem 5. generace (video iPod). Zatímco u starších iPodů byla výdrž relativně dostatečná, u iPodu 5g se můžete rychle dostat do potíží (respektive spatřit hlášku, abyste iPod zapojili do nabíječky) při pouštění videa. Námi testovaná 30 GB varianta vydržela přehrávat video cca 2 hodiny, což je dostatečné pro cestování městskou hromadnou dopravou, na druhou stranu pro zaoceánský let to je hodně málo. Ve spojení s Battery Packem je možné udržet video iPod při životě o dalších cca 6 hodin (v závislosti na použitých bateriích), což už je dostatečný výkon na cca 4 filmy. Video iPod nemá nejmenší problémy s tímto příslušenstvím a je s ním plně kompatibilní. Navíc není problém mít sebou více baterií a ty postupně vyměňovat. Cena je stanovena na 1426 Kč bez DPH.

Do redakčního testu se dostaly i další výrobky značky Belkin, které jsme již testovali. Vyzkoušeli jsme je tedy alespoň s iPodem 5g a iPodem nano. Zde ovšem musíme čtenáře zklamat. Media Reader for iPod a Voice Recorder s novou generací nefungují a iPod dá po zapojení zcela nekompromisní hlášení o tom, že s tímto příslušenstvím nespolupracuje. Oba tyto doplňky lze tedy používat pouze se staršími iPody.

Hledáte další příslušenství? Pak zkuste:

Udělejte svému iPodu radost! (2)

Udělejte svému iPodu radost.. a sobě taky

Tématické zařazení:

 » Příslušenství  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: