Čtyři „Přistávací“ hry na iPhone - MUJiPOD.cz - Apple iPod, iTunes

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:iPhone / iPod Touch

Čtyři „Přistávací“ hry na iPhone

13. prosince 2009, 04.00 | Her typu Flight control (tedy těch, kdey je vaším úkolem navigovat loď nebo letadlo k bezpečnému přistání) na App store mnoho, pojďme se podívat na čtyři ty lepší.

Legendární iPhone hra flight control dala vzniknout docela novému žánru her. Námět všech her je navlas stejný, přesto se ale liší. Základní motiv je takový: Máte mapu, na ní nějaký cílový parkovací bod (letiště, přístavní doky, prostor pro helikoptéru). Na mapu přilétají (přijížději, ...) lodě, letadla vrtulníky a vy je musíte navigovat tak, aby bezpečně přistály. To znamená kreslit jim prstem trasu tak, aby se vzájemně nesrazili. Ačkoliv to zní nudně je to velice návykové a s přibývajícím počtem lodí nebo letadel na herní ploše je to poměrně složité. Jaké takovéhle hry na iPhone máme?

Flight control

„Zakladatel“ žánru – legendární flight control. Líbivá kreslená grafika, tři letiště a spousta zabitého času. Ale popravdě... některé kopie taky stojí za to...

HarborMaster

Hra, která se objevila o něco později a celkem zdárně okopírovala princip FlightControl. Tvůrci ovšem nejen kopírovali, ale také hru obohatili o vlastní nápady. Kromě kreslení dráhy pro lodě se budete muset věnovat vodním vírům nebo pirátským lodím, které je nutno sestřelit. Vlastně každá mapa má vlastní minihru, což tuhle hru činí asi nejzajímavější volbou.

Harbor Havoc 3D

Přestože se hra pyšní názvem 3D, jde stále jdde o stejný princim, opět pohled z ptačí perspektivy. Na výběr je ze 3 různých map,které se liší jinými typy "vozidel"…od ponorek, přes lodě az po letadla a vrtulníky…

Shipwreck

Tato hra vyjímá jeden nápad z Harbor Master - lodě musíte přistávat do přístavů pro ně určené. Žluté lodě ke řlutému molu a červené (překvapivě) k červenému.

Nakonec musím připomenou, že seznam naní určitě konečný. Příjemnou zábavu při hraní!

Tématické zařazení:

 » Další  » iPhone / iPod Touch  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: