Představen nový model iPhone - MUJiPOD.cz - Apple iPod, iTunes

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:iPhone / iPod Touch

Představen nový model iPhone

9. června 2009, 00.00 | Na konferenci společnosti Apple byl představen nový iPhone 3Gs. Písmeno "s" v názvu značí speed (rychlost). Ale nový iPhone není jen rychlejší, přichází s několika novými funkcemi.

Na konferenci pořádané společností Apple byl podle očekávání představen nový model iPhone. Nový model by neměl být absolutní náhradou předchozího iPhone 3G, jedná se o výkonnější model, který se bude prodávat vedle stávajícího iPhone 3G. Oproti iPhone 3G nabídne vyšší výkon, výdrž na baterii, několik nových a aplikací (kamera, kompas). Označení nového modelu je iPhone 3Gs, kde písmenko „s“ značí speed (rychlost).

Zároveň s iPhone 3Gs byla představena nová verze operačního systému tohoto telefonu, která bude dostupná pro všechny mobilní zařízení od Apple (iPhone 3g, iPhone první generace a obě dvě generace iPodu touch.)

Rychlost
NovýiPhone nese označení 3Gs, písmeno "s" znamená rychlost. Toto zrychlení se projevuje ve dvou směrech: Uživatelská rychlost samotného telefonu (například při hraní her, celkově je telefon v průměru dvakrát až třikrát rychlejší) a rychlost přenosu dat přes sítě třetí generace pomocí Rychlejšího 3G HSDPA(7,2Mbps) .

Design
Design přístroje se navzdory očekávání vůbec nezměnil. Spekulovalo se, že bude vyměněna zadní strana, že zde bude použit matný plast. K ničemu takovému však nedošlo. Vzhledem k výměně baterie a dalších součástek došlo k minimálnímu nárůstu hmotnosti: o dva gramy! Příjemnou změnou je vrstva kryjící display, která by měla chránit display před otisky prstů.

Barevné varianty
iPhone 3G byl nabízen ve dvou barevných provedeních zadní strany: černé a bílé. Nyní je model 3G nabízen pouze s černým provedením zadní strany. Pokud chcete bílou variantu, musíte sáhnout po iPhone 3Gs. Jiné barevné varianty nejsou k dispozici.

Kapacita a cena
iPhone 3G se bude prodávat nadále, ovšem pouze v kapacitě 8GB. Zároveň je snížena cena přístroje ze 199USD na 99USD. K této ceně, ovšem musíte přičíst tarif s neomezeným internetem. Ceny se týkají pouze amerického trhu.

Nový iPhone 3Gs nabídne kapacity 16GB a 32GB v cenách 199USD a 299USD, i tyto ceny jsou platné pouze pro americký trh, kde navíc vyžadují dvouletý závazek k operátorovi.

Fotoaparát (videokamera)
iPhone 3G je stále dodáván se stejným 2Mpx fotoaparátem. Tady nedošlo ke změnám, velké změny se odehrály v novém modelu. iPhone 3Gs nabízí novou optiku s automatickým zaostřováním a videokamerou. Zaostření ve fotoaparátu probíhá elegantním ukázáním na objekt, který chcete, aby byl na fotografii ostrý. Kamera natáčí ve VGA rozlišení (640x480bodů)

Funkce
Pro všechny iPhony a iPody touch bude brzy (17. června) k dispozici nová verze operačního systému. Jedná se o verzi 3.0 a nabízí opravdu hodně nových funkcí. iPhone 3Gs ale přijde s několika funkcemi systému, které jiné modely nenabídnou. Konkrétně se jedná o vestavěný kompas, ovládání pomocí hlasu a již výše zmíněná kamera. Absence těchto funkcí u jiných zařízení je pochopitelná: Všechny funkce vyžadují speciální hardware (Snad kromě hlasového ovládání, tam ale může být problémem slabší výkon modelu 3G.). Hlavní výhodou u nového iPhone 3Gs bude ale zvýšený výkon (oceníte například u hraní her) a zvýšená výdrž baterie

Dostupnost
iPhone 3Gs se začne prodávat v několika vlnách. V první vlně bude zahájen prodej v několika „velkých“ zemích (USA, Kanada, Francie, Německo, Španělsko, UK, Švýcarsko, Itálie). Tyto země se iPhone 3Gs dočkají již 19. června. Druhá vlna, která zahrnuje i Českou Republiku, se nového iPhone dočká někdy v červenci tohoto roku. Do zbytku světa se telefon dostane v srpnu. Vydání firmware 3.0 je ohlášeno na 17.června (celosvětově).

Tématické zařazení:

 » Další  » iPhone / iPod Touch  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: