Rozšířená realita od Zlatých stránek - MUJiPOD.cz - Apple iPod, iTunes

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:iPhone / iPod Touch

Rozšířená realita od Zlatých stránek

27. března 2010, 00.00 | Zlaté stránky nabízejí iPhone aplikaci s rozšířenou realitou.

Aplikace pro mobilní telefony postavená na technologii augmented reality, kterou společnost MEDIATEL představila začátkem letošního roku, je dostupná nově také pro iPhone 3Gs. Majitelé těchto chytrých telefonů si ji mohou zdarma stáhnout na iTunes. Aplikace využívá informace z databáze Zlatých Stránek, které zobrazuje při pohledu přes fotoaparát telefonu jako další vrstvu reálného obrazu.

Zlaté Stránky nabízejí jako první na českém trhu katalogových vyhledávačů aplikaci pro mobilní telefony postavenou na technologii augmented reality. Pomocí aplikace najdete kontakty na firmy a osoby ve svém okolí a hned se s nimi můžete spojit. Kontakty lze vyhledávat podle kategorií jako např. restaurace, obchodní centra, zdravotní zařízení, autoservisy apod., a dále podle jména společnosti nebo osoby. Na displeji telefonu je potom jasně označen směr a vzdálenost adresy daného kontaktu a můžete si naplánovat trasu pěšky nebo autem. Ve spodní části displeje se zobrazují doplňující informace, jako je telefonní číslo, e-mail nebo otevírací doba. Aplikace je k dispozici také pro telefony s OS Android, a to přímo v telefonech a na Android Marketu. Ještě letos bude uvedena verze i pro telefony Nokia s OS Symbian.

Aplikace Layar, kterou společnost MEDIATEL pro své řešení využívá, získala první místo v soutěži Creative Communication Award 2009, jejíž výsledky byly oznámeny koncem února. Soutěž pořádá sdružení podnikatelů TUESDAY Business Network a hodnotí se v ní originální telekomunikační, mobilní a internetové aplikace na českém trhu.

Tématické zařazení:

 » Další  » iPhone / iPod Touch  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: