Adobe vydal Photoshop mobile pro iPhone - MUJiPOD.cz - Apple iPod, iTunes

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

Adobe vydal Photoshop mobile pro iPhone

potoshop mobile adobe

10. října 2009, 00.00 | Softwarový gigant Adobe, výrobce profesionálního grafického programu Photoshop, vypustil na appstore Photoshop mobile. Bohužel je dostupný pouze v americkém appstore.

Photoshop mobile není mobilní verzí známého profesionálního grafického programu. Výrobce Photoshopu – Adobe - totiž provozuje ještě online aplikaci pro správu a základní úpravy fotografií -photoshop.com. Tato online aplikace funguje podobně jako photobucket.com nebo Google Picasa, ovšem sází mnohem více na úpravy a kategorizaci fotografií, než na sdílení. K dispozici dostanete pouhé 2GB na vaše fotky a videa, kapacitu lze rozšířit placeným členstvím.

iPhone aplikace umožňuje základní úpravy fotografií a aplikaci některých efektů. Konkrétně se jedná o

  • Ořez fotografie
  • Rotaci a překlopení
  • Úprava míry Saturace (sytost barev)
  • Tónování fotografie do odstínů jedné barvy
  • a několik efektů:Pop (vytvoří sadu snímků s měnícími se barvami), Border (přidá bílý rámeček), Vignette Blur (rozostří okraj fotografie), Warm Vintage (napodobí starou fotografii), Rainbow (duhový efekt), White Glow (bílá záře) či Soft Black and White (změkčený černobílý snímek).

Zpracování aplikace je ohromně příjemné. Třeba nastavování efektů se neprovádí posunováním pěti postníků, které uvidíte až po pěti kliknutích, ale prostým přejetím prstu po obrazovce… Návykové.

Zpracování aplikace je ohromně příjemné. Třeba nastavování efektů se neprovádí posunováním pěti posuvníků, které uvidíte až po pěti kliknutích, ale prostým přejetím prstu po obrazovce… Návykové.

Bohužel je aplikace dostupná pouze na americkém appstore, takže pokud nemáte k US účtu přístup musíte zkusit nějakou alternativu. Například aplikaci photogene.

Tématické zařazení:

 » Software  

 » Další  » iPhone / iPod Touch  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: