iArt, texty písní a obrázky alb jednoduše - MUJiPOD.cz - Apple iPod, iTunes

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tipy&Triky

iArt, texty písní a obrázky alb jednoduše

1. července 2009, 00.00 | iArt je program, který umožňuje automatizované přidávání obrázků přebalů alb a textů písní přímo do Vaší iTunes knihovny.

iArt je program, který umožňuje automatizované přidávání přebalů alb a textů písní přímo do Vaší iTunes knihovny. Bohužel, je dostupný pouze ve verzi pro windows.

Software iArt zvládá dvě fukce: Přidávání textů písní (Lyrics) a obrázků alb (Artworks). Obojí zcela automatizovaně. Celý proces probíhá v jednoduchém původci, podobnému například instalaci programu. V okně máte na možnost zvolit zdroj (Celá knihovna, jediný playlist…), na který bude vybraná činnost aplikována. A zvolit úkon: Vyhledání obrázků alb na internetu, vyhledání obrázků alb na pevném disku a vyhledání textů písní na internetu. Musíme se připravit na to, že kompatibilita světových databází hudebních textů a obrázků alb, s Českou hudební scénou nebude stoprocentní. Což je ovšem chyba, za kterou autoři programu nemůžou. Pokud ovšem posloucháte převážně anglofonní muziku, nenarazíte na větší problémy.

obrázky alb na internetu Nejspolehlivější funkcí je vyhledávání přebalů alb. Na výběr máte z vyhledávání na Amazonu, nebo vyhledávání obrázků Google, s druhou možností (Google) jsem v mé knihovně dosáhl lepších výsledků. Není ale problém vyzkoušet oba dva zdroje, mohou se vzájemně doplnit…

obrázky alb na pevném disku Volbu použijete, pokud máte několik složek, kde každá složka obsahuje jedno album i s obrázkem alba. Funguje bezproblémově.

texty písní na internetu. U textů písní je opět na výběr několik zdrojů, mě se nejvíce osvědčil lyricswiki. S žádnou anglickou písničkou problém neměl, obsahuje dokonce texty i některých českých písní.

Po dokončení procesu přidání textu stačí v iTunes vybrat píeň,kliknout pravým tlačítkem, vybrat „get info“ a záložku „lyrics“. Zde můžete text upravovat nebo přidat manuálně. Na iPod nebo iPhone text písně dostanete pomocí synchronizace.

Pokud Vás program oslovil, můžete si ho vyzkoušet, pokud ho budete chtít používat i po ozkoušení, připravte se na cenu deseti dolarů. Výrobcem je iPodsoft, který se specializuje na software pro přehrávače firmy Apple.

Tématické zařazení:

 » Tipy&Triky  

 » iTunes  

 » Software  

 » Odkazy  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: