Instapaper:To si přečtu potom... - MUJiPOD.cz - Apple iPod, iTunes

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tipy&Triky

Instapaper:To si přečtu potom...

20. července 2009, 00.00 | Stává se to každému, narazíte na pěkný článek, ale na čtení se nemůžete hned dostat. Řešením je universální „babybox“ pro odložené články. Přesně tohle umí Instapaper, ale mnohem lépe!

Nedávno jsem objevil webovou službu jménem Instapaper. Musím přiznat, naprosto mě dostala. O co jde: Stává se to každému, narazíte na pěkný článek, ale na čtení nemáze zrovna čas. Řešením je universální „babybox“ pro odložené články. Přesně tohle umí Instapaper, ale ještě mnohem lépe!

Web

Celá služba je tak jednoduchá a funkční, jak to jen jde. Už jen registrace: Stačí zadat uživatelské jméno. Případně e-mail, žadné heslo, žádné potvrzení mailu, nic. Po přihlášení je Vám k dispozici seznam „odložených “ článků. Článek můžete poklepáním na nadpis otevřít, pomocí piktogramů po pravé straně článek buďto archivujete, nebo můžete zobrazit jeho textovou verzi. A mimochodem: Zobrazení textové verze je ohromně příjemná funkce.

Článek do Instapaperu vložíte buďto přes formulář na stránce Instapaper.com nebo (o něco elegantněji) pomocí bookmarkletu.

Další funkce jsou: Organizace do složek a tisknutí článků. To je všechno. Opravdu, víc tlačítek by Instapaperu škodilo.

iPhone aplikace

Aplikace na iPhone je provedená ve stejném duchu, jako webové rozhraní služby. Vše je jednoduché a přehledné, ovšem na iPhone logika a jednoduchost aplikace nezaskočí tolik jakou webové aplikace. Aplikace je nabízena zdarma, nebo ve verzi pro. Placená verze nabízí několik příjemných vlastností navíc. Patří mezi ně práce se složkami a hvězdičkami. Zapamatování pozice čtení. Přizpůsobení velikosti písma a mód invertovaných barev (bílý text na černém) a další.

Hlavní předností mobilního Instapapaeru je to, že umí stáhnout článek do telefonu, tudíž můžete číst offline: V letadle, vlaku, kdekoliv.

Placená aplikace stojí 5 Euro, nejprve doporučuji odzkoušet verzi zdarma. Službu hodnotím velmi kladně. Praktická hlavně pro majitele iPodů touch nebo iPhonů bez zaplacených datových přenosů.

Tématické zařazení:

 » Tipy&Triky  

 » Software  

 » Ostatní  

 » Další  » iPhone / iPod Touch  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: