Jak dostat videa z youtube do iPodu a iPhonu - MUJiPOD.cz - Apple iPod, iTunes

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tipy&Triky

Jak dostat videa z youtube do iPodu a iPhonu

youtube iPhone iPod

13. července 2009, 00.00 | Jak stáhnout video z youtube a dostat ho do iPhone nebo iPodu? Přinášíme dva návody.

Z vlastní zkušenosti můžu říct, že mít při ruce pár vtipných videí, se občas hodí, a pokud máte zařízení jako je iPod nebo iPhone, je rozhodně lákavé využít ho i pro přenášení tohoto druhu obsahu.. Jak dostat video z youtube do iPodu nebo iPhonu? Můžete se řídit návody níže.

Pro začátek se hodí říct, že abychom mohli přehrát video na iPodu budeme muset provést dva kroky (stažení a konverze). Ovšem většina programů, zvládne oba dva kroky najednou.

 1. Stažení – Nejprve budeme muset samotný soubor videa stáhnout. Dostaneme soubor ve formátu .flv, to je formát, ve kterém je video uloženo na webu. Tento formát ale nepřečte iPod. Proto budeme muset konvertovat.
 2. Konverze-Pokud máme video stažené, budeme ho ještě muset „přeložit“ do formátu, který přečte iPod.
 3. Nyní přejděme k samotnám návodům.

  MxTube

  Mx tube je nástroj, který využijete, pokud máte jailbreaknutý iPhone nebo iPod touch. Jedná se o aplikaci z cydie, která slouží jako náhrada původní youtube aplikace. Její hlavní předností je, že umí videa do iPhone stahovat. Video stáhne „do sebe“. Není dostupné v aplikaci iPod na iPhonu. Také neexistuje možnost, jak video dostat z přístroje do počítače. Přesto je tato aplikace výborná a často jí používám.

  Použití je velice jednoduché. Po nainstalování a spuštění vyhledáte video, po vybrání videa dostanate na výběr z dvou položek: Stream (video bude pouze spuštěno) a download (stažení videa). Výborné je, že aplikace umí stahovat na pozadí, dokonce umí stahovat několik videí najednou.

  TubeTilla

  Programů, které stažení a konverzi zvládnou je celá řada a všechny jsou si víceméně podobné. V tomto článku popíšu postup pro software jménem Tube Tilla pro windows, konkrétně free verzi (stáhnout), která je oproti placené verzi ochuzena o několik zajímavých funkcí, které můžeme oželet.

  1. Po prvním spuštění se Vás program zeptá, kde má vytvořit složku, do které bude ukládat výsledné videosoubory. Potom uvidíte hlavní (a jediné) okno aplikace.


  2. Do první řádky vkládáte adresu videa na webu
  3. V řádku „save as“ zadáváte název konvertovaného souboru.
  4. Řada ikon nám dává na výběr, do kterého formátu chceme video převést. Pokud checme konvertovat pro iPod použijeme volbu „to MP4“. Zajímavá může být i volba „to MP3“. Tím dosáhnete toho, že se z videa „extrahuje“ jen audio stopa, to je výhodné například u hudebních videí.
  5. Pro konverzi vložte do první řádky adresu videa a stiskněte ikonu formátu, do kterého chcete převést a počkáte… Výsledný soubor najdete ve složce, kterou jste určili při prvním spuštění. Soubor do iPhonu nebo iPodu dostanete pomocí synchronizace.

Tématické zařazení:

 » Tipy&Triky  

 » iPod  

 » Software  

 » Další  » iPhone / iPod Touch  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: