Na iPod poznámky efektivně - eBookhood.com - MUJiPOD.cz - Apple iPod, iTunes

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tipy&Triky

Na iPod poznámky efektivně - eBookhood.com

22. srpna 2009, 00.00 | eBookhood.com je zajímavá webslužba pro správu iPod poznámek. Umožňuje vytvořit poznámku pro iPod například z RSS kanálu nebo webové stránky.

iPody umožňují kromě přehrávání hudby a hraní jednoduchých her i zobrazovat textové poznámky. Tato vlastnost sice nepatří mezi nejčastěji užívané, ačkoliv se jedná o bezpochyby užitečnou funkci. Pokud ji chcete využívat častěji a pohodlně, určitě vyzkoušejte ebookhood, který umožňuje pohodlný převod textů a HTML stránek do nativního formátu iPodu.

iTunes dodnes nelogicky nepodporují žádný způsob synchronizace poznámek. Pro vložení poznámek musíte mít zapnuté použití iPodu jako externího disku a do složky notes pomocí Finderu na Macu (Exploreru na tom druhém systému :-) ) přetáhnout soubor ve formátu *.txt.Poznámka se následně zobrazí v iPodu.

Zajímavou služnou pro vytváření poznámek je ebookhood. Webová služba, která dokáže kromě textových souborů konvertovat text vložený přímo do web rozhraní, webové stránky a RSS zdroje.

Po otevření stránky máte na výběr z konverze souboru (formáty *.txt a *.rtf), konverzi textu vloženého přímo do webového rozhraní, celých webových stránek a RSS kanálů. Výsledný soubor, který je Vám nabídnut ke stažení, je zabalen v archivu.

Soubory – První možnost nabízí velice jednoduchou konverzi souborů, ovšem pouze z formátů *.txt a *.rtf, které převede do formátu iPod poznámky. Stačí vybrat soubor a kliknout na „convert“. Pod volbou advanced naleznete možnosti pro volbu kódování, přejmenování výsledného souboru a odstranění diakritiky (změna z „na Brezina“ ). Ovšem v konverzi souborů se mi nepodařilo získat korektně se zobrazující soubor, problém jsem vyřešil následující možností, konverzí textu.

Text –Do připraveného políčka vložíte nebo napíšete libovolný text a stisknete convert. Pokud jste při psaní použili znaky s diakritikou zaškrtněte od „advanced“ volbu „Convert diacritical marks“. V tomto případě funguje „odháčkování“ bezproblémově.

Webové stránky a RSS – Konverze webových stránek by měla zprostředkovat jednoduchou konverzi stránky do podoby „na cesty“. Ovšem opět se opakují problémy s českými národními znaky a navíc zde dochází k nelogickému míchání textu, nejsou označené nadpisy, titulek stránky. Mnohem pohodlnější je zkopírovat text o který máte zájem a konverzi provést předchozím způsobem.

Podobné je to i s RSS kanálem. Problém se členěním obsahu, diakritikou a navíc informační neužitečnost, protože většina webů ve svém RSS zobrazuje pouze náhled na několik prvních vět textu.

Zajímavá je možnost si konvertované soubory uložit na serveru. Tato funkce je ale dostupná až po bezplatné registraci, služba zároveň nabízí možnost stáhnout si E-knihy jiných uživatelů (většinou Anglicky).

eBookHood.com je na první pohled zajímavá a funkcemi nabytá služba, ovšem již na druhý pohled je jasný, že většina funkcí je zbytečných a nahraditelných prostou konverzí textu. Na druhou stranu, zajímavá je možnost uložit si poznámky online.

Tématické zařazení:

 » Tipy&Triky  

 » Software  

 » Odkazy  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: