Použijte iPhone jako televizní program! - MUJiPOD.cz - Apple iPod, iTunes

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tipy&Triky

Použijte iPhone jako televizní program!

31. července 2009, 00.00 | Představujeme Vám dvě české aplikace, které promění Váš iPhone nebo iPod touch na televizní program. První aplikace pochází z dílny Telefonica O2 a druhhou má na svědomí Seznam.cz

Aplikace z App store dělají z iPhone neuvěřitelně mocný nástroj. Využití jsou velmi široká, od kalkulačky, pře všechny možné druhy her až po hudební nástroj… Mimochodem, to víte, že aplikací na Appstore je už 65 000?

Velmi praktické využití iPhonu je jako televizní program. Na appstore se nachází dvě aplikace, které zobrazí televizní program pro české kanály. Za první aplikací stojí Telefonica 02 - provozovatel služby 02TV a druhou aplikaci má na svědomí český portál seznam.cz.

02

Aplikace od Telefonica 02 je celkem příjemná. Je uzpůsobená tomu, být příslušenstvím k O2TV. Po instalaci jsou předpřipravené programové balíčky, takže pokud máte zaplacený například balíček „Filmy plus“ stačí jen vybrat a aplikace Vám ukáže, jaké pořady jsou ve Vaší televizi. Nechybí ale ani možnost vytvořit vlastní balíček programů. Do vlastního seznamu kanálů můžete zvolit jakýkoliv počet z více než sedmdesáti možných. Tady bych aplikaci vytknul jednu věc, chybí mi rychlé vyhledávání v programech. Kanály nejsou abecedně řazeny a najít jeden, o který mám zájem je občas problém.

Aplikace zobrazuje popisky pořadů a u pořadů právě vysílaných i lištu, která ukazuje kolik z pořadu už bylo odvysíláno a kolik ještě zbývá, což je velmi příjemná funkce. Bohužel, tahle lišta se nezobrazuje na domovské obrazovce u výpisu kanálů.

Nejzajímavější a opravdu užitečnou funkcí je možnost nastavit si SMS upozornění na vybraný pořad. SMS upozornění je zdarma (jako celá aplikace) a funguje skvěle, jediná drobná vada na kráse je krátký reklamní text uvnitř SMS. Ale vzhledem k tomu, že služba je to bezplatná…

Seznam

Aplikace české portálové jedničky je první aplikace, kterou seznam pro iPhone vytvořil. Je rovněž bezplatná a funguje jako doplněk ke službě tv.seznam.cz

Tahle aplikace nabízí více než osmdesát stanic, takže trumfne kyslíkovou aplikaci. Stanice jsou řazeny přehledně do kategorií a je možné v nich, při tvorbě vlastního seznamu, pohodlně vyhledávat.

Příjemná je možnost hledání v programu. Aplikace od O2 umí zobrazit TV program chronologicky, pokud chcete zjistit, kdy dávají váš oblíbený seriál, musíte projíždět den za dnem… Aplikace seznamu má pro podobné účely vestavěný vyhledávač, což je ohromně příjemné.

Nejzajímavější funkcí je možnost vytváření vlastního seznamu pořadů (nikoliv kanálů), který je synchronizován pomocí Seznam účtu do služby tv.seznam.cz. Přihlašovací údaje měníte v nastavení aplikace, ovšem není nutné je zadávat.

Oproti aplikaci od O2 není možné nastavit upozornění pomocí SMS, ani žádný jiný „budík“.

Celkově je seznam TV program lépe zpracovaný než aplikace od O2, funkce SMS upozornění je ovšem velmi zajímavá a jen kvůli ní si nechávám v telefonu obě dvě aplikace.

Tématické zařazení:

 » Tipy&Triky  

 » Software  

 » Další  » iPhone / iPod Touch  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: