Použití iPhone jako navigace v České Republice - MUJiPOD.cz - Apple iPod, iTunes

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tipy&Triky

Použití iPhone jako navigace v České Republice

Navigace

4. srpna 2009, 00.00 | Chcete využít iPhone i jako navigaci do auta? Víte jaké jsou možnosti?

iPhone 3G přinesl jako jednu z novinek integrovaný GPS čip, ovšem využití lokalizačních schopností iPhonu oproti jiným chytrým telefonům značně pokulhávalo, protože Apple vývojářům výslovně zakazoval navigace vyvíjet. Tento zákaz padl při představení iPhone firmware 3.0. Apple povolil vývojářům distribuovat v rámci app store také plnohodnotné navigační aplikace. V rámci příští keynote představila společnost TomTom předběžnou verzi své iPhone navigace (youtube video), ta ovšem není doteď dostupná.

Kromě Tomtomu se této příležitosti chopilo několik velkých firem a nyní jsou k dispozici navigace od Navigonu nebo iGo .

Aplikace

Novinkou na App store je navigace od slovenské společnosti Sygic. Tato firma se zaměřuje na navigační řešení pro mobilní telefony a PDA s operačním systémem Symbian a Windows Mobile. Portfolio produktů rozšiřuje aplikace pro iPhone.

Aplikace společnosti Sygic byla představena ještě před oficielním povolením vývoje navigačních aplikací pro iPhone na Mobile World Congress v Barceloně, který se konal už v únoru tohoto roku.

Řešení od Sygicu je pro nás zajímavé především díky dobré lokalizaci: Navigace je v češtině, umí i české (a Slovenské) hlasové pokyny a zaručuje kvalitní mapové podklady pro 41 evropských států včetně České a Slovenské Republiky. Kromě evropských států jsou již nyní k dispozici mapové podklady pro Kanadu, Austrálii, Mexiko, Rusko, Jihovýchodní Asii, USA, nebo Nový Zéland.

Prostředí aplikace Sygic je příjemné.

Navigační aplikace obecně patří mezi nejdražší a datově nejobjemnější aplikace, konkrétně řešení od Sygicu stojí 79 Euro, což je stejná částka jako konkurenční navigon. Aplikace zabere v telefonu něco málo pod dva GB.

Tak a tohle je aplikace Navigon.

Příslušenství

Na rozdíl od TomTomu nebude Sygic ani Navigon dodávat k Navigační aplikaci žádné příslušenství (nebo o tom alespoň doteď neinformovali). Konkrétně TomTom informoval, že k aplikaci bude nabízet držák do auta, který bude fungovat zároveň jako nabíječka, měl by umět i zlepšit kvalitu příjmu GPS signálu a navíc by měl umět pouštět hudbu z iPhone do reproduktorů automobilu. Celá sestava (Aplikace a držák) bude o TomTomu stát 114 liber (3 500 Kč).

Kolem navigace Tomtom je hodně povyku, zatím ale pro nic...

iGo vypadá prostě divně...

Aplikace pro plnohodnotnou turn-by-turn navigaci, které je možné použít v Čechách, jsou na Appstore tři: Navigon Mobile Navigator a Slovenský Sygic a iGo. Všechny nabízejí srovnatelné funkce: české hlasové pokyny, kvalitní mapové podklady, i stejnou cenu. Škoda jen, že pořád nemůžeme do srovnání zahrnout tolik očekávaný TomTom

Tématické zařazení:

 » Tipy&Triky  

 » Příslušenství  

 » Software  

 » Odkazy  

 » Další  » iPhone / iPod Touch  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: