Vyrobte si stylus pro iPhone - MUJiPOD.cz - Apple iPod, iTunes

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tipy&Triky

Vyrobte si stylus pro iPhone

29. ledna 2010, 00.00 | V dnešním "okénku pro kutily" si vyrobíme stylus pro iPhone. Není to nic moc užitečného, komfortnější je ovládat iPhone malíčkem u nohy, ale proč si doma nepohrát...

iPhone se ovládá prsty. Tečka. Na to je celé uživatelské prostředí postaveno. Navíc klasické stylusy s iPhonem nefungují. Pokud si chcete doma pohrát, můžete si vlastní stylus vyrobit. Stačí Vám k tomu tužka, alobal nůžky a izolepa.

Postup je jednoduchý: Vezměte tužku, ideálně ještě ani z jedné strany neořezanou, a zabalte ji do alobalu tak, aby zhruba centimetr alobalu na jedné straně přesahoval.

Aby alobal na boku neodstával, zalepte ho po straně izolepou. Alobal, který jste nechali na jedné straně přesahovat zmuchlejte a zahlaďte co nejintenzivnějším přejížděním po rovné ploše. Mě se nejlépe osvědčil okenní parapet, dobře bude ale fungovat i kuchyňská linka, parkety nebo podobné povrchy.

Výsledkem stylus, který skutečně funguje s iPhonem a vyrobily jste si ho sami. Pokud ho nebudete držet v rukavicích, měl by fungovat. Proč vlastně funguje? Dotykové displeje, které používá Apple do svých mobilních zařízení jsou založeny na elektrostatice. Obrazovka snímá přirozený náboj, který se na vašich prstech drží.
Hliník, ze kterého je alobal vyroben, je vodič. Přenáší náboj z vaší dlaně na dotykovou plochu obrazovky. Podobně jako hromosvod přenáší elektřinu blesku. Z toho vyplývá - nebude fungovat, pokud se ho nebudete dotýkat holou dlaní - například v rukavicích. Proto je zima pro iPhonisty krušným obdobím, pokud nemáte speciální zimní příslušenství.

Tématické zařazení:

 » Tipy&Triky  

 » Příslušenství  

 » Další  » iPhone / iPod Touch  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: